עבודות ריצוף וחיפוי

בשוק קיימים אין ספור אריחים מחומרים שונים של חברות שונות ובגדלים שונים, גרניט פורצלן, קרמיקה, שיש, תרצו, חרסינה, בריקים ,אבן ועוד כל אחד מחומרים אלו דורש יישום שונה בהתאם למשטח אותו אנחנו רוצים לרצף.
כבר שלב התכנון אנחנו מתייחסים בבחירה שלנו למקום בו אנו מרצפים, למראה אותו אנחנו רוצים לקבל, לפרקטיקה שאנחנו רוצים וכמובן אם יש מגבלות אז להתייחס גם אליהן החל מהתקציב וכלה במטרה לשמה אנו עושים זאת.

בבואנו לרצף חדר אמבטיה או במטבח תעשייתי, רצוי שנתייחס לפרקטיקה קודם ונשתמש באריחים מונעי החלקה ככל האפשר כדי למנוע תאונות. כשמדובר בריצוף גינה או מרפסת נשתמש באריחים בעלי דרגת שחיקה גבוהה יותר מאשר לאריחים שמרוצפים בפנים.
ככל שהשטח גדול יותר וצפוף פחות יהיה ניתן להשתמש באריחים גדולים יותר, אך כמובן לא בהכרח והנושא בסופו של דבר הינו של הלקוח וטעמו הוא.

בשיפוצי דירות ובתים ניתן במידת האפשר לבצע הדבקת ריצוף על גבי הריצוף הקיים. זאת במידה והמשטח הקיים הינו מפולס וישר ובכך לחסוך הריסה פירוק פינוי = חיסכון בכסף.

טיפים חשובים לפני תחילת עבודת ריצוף עם אריחי קרמיקה גרניט פורצלן וחרסינה:
1. פרישת אריחים מ-4 קרטונים שונים, כדי לוודא גוון וגודל אחיד, מפני שקיימים הבדלי גוון בסדרות.
היצור השונות והאריח שספקו לכם עלול להיראות שונה ממה שבחרתם בחנות.

 2. כמו כן אם קיים שוני בגודל האריחים אפילו הבדל של מילימטר או שניים יכול להוות בעיה במראה אם לא מתייחסים אליו באופן היישום ובפתיחת המרווח שצריך בין האריחים.

3. דבר נוסף שניתן להבחין בו וביתר על המידה אם מדובר באריחים גדולים האם הם ישרים ואין להם "בטן" ככל שהאריח איכותי  יותר כך גורמים אלו יהיו תקינים בהתאם.

חשוב מאוד שבעלי המקצוע יהיו רצפים מהשורה הראשונה!
שהעבודה תתבצע תוך הקפדה על כל השלבים לפי סוג הריצוף תוך התייחסות ל-3  הטיפים שמניתי קודם לכן.
סדר וניקיון במהלך העבודה הינם הכרחיים וחשובים ביותר וכך יהיה ניתן לראות תקלות, אריחים סדוקים או שבורים בקצה ולתקנם מבעוד מועד- זה יקל ויאפשר יישום רובה מוצלח בסיום .
לא אחת אנחנו רואים עבודות ריצוף טובות אשר בגלל עבודת רובה רשלנית המראה נפגם משמעותית וקיים צורך ממש להוציאה וליישם חדשה עבודה הכרוכה בלכלוך רב אבק והיא איננה פשוטה בעליל רבים פשוט נמנעים מלעשות ומתפשרים על המראה.
עבודת הרובה הינה חשובה ביותר ורצוי שתתבצע ע"י הרצף או אדם שהוא ממש מומחה לכך שכן מראה סופי מושלם דורש עבודת רובה של לא פחות  ממושלמת, אנחנו מקפידים על עבודה זאת מאוד ודואגים לסדר וניקיון כל הזמן וכן ניקיון המרווחים באופן מושלם מלכלוך לפני היישום.

בתחום הריצוף ניתן לומר שאנחנו מן "החלוצים" בתחום הקרמיקה והגרניט למשטחים גדולים ויש לנו ניסיון רב בתחום החל מתחילת שנות ה90 כאשר "מהפכה" זאת רק החלה.

עבודות ריצוף וחיפוי
4.9/5

ליצירת קשר השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם